Неа Потидеа - Пакети

НЕА ПОТИДЕА

 

Неа Потидеа е на 70 км од Солун. Интересна атракција  е каналот кој минува низ селото и изгледа како  'ракав' од копното. Така Неа Потидеа  лежи на два брега. Има широка и песочна плажа со постепено влегување во море. 

 Вилата LITHEA HOUSE се наоѓа на сама плажа и располага со 1/2+1 студија и четворокреветни апартмани со комплетно опремена кујна, купатило. тераса, ТВ и клима уред. Во цената е вклучено користење на клима уредот. За секој апартман следува еден чадор и две лежалки за на плажа.


ТЕРМИН

НОЌИ

LITHEA HOUSE     1/2 STD

LITHEA HOUSE

1/3 STD 

LITHEA HOUSE

1/4 APP

16.05-23.05

7*

60

70

85

23.05-30.06

7*

70 

80

90

30.06-06.06

7*

80

90

110

06.06-13.06

7*

90 

100

120

13.06-20.06

7*

100 

110

130

20.06-27.06

7*

110 

120

140

27.06-04.07

7

240

270

320

04.07-11.07

7

260

290

340

11.07-18.07

7

280

310

360

18.07-25.07

7

300

330

385

25.07-01.08

7

300

330

385

01.08-08.08

7

300

330

385

08.08-15.08

7

280

310

360

15.08-22.08

7

260

290

340

22.08-29.08

7

240

270

320

29.08-05.09

7*

110 

120

150

05.09-12.09

7*

90

100

120

12.09-19.09

7*

80

90

110

19.09-26.09
7*
60
70 
90

*Смените без * се однесуваат на наем на студио/  апартман за 7 ноќевања.
*Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице- БЕСПЛАТНО-плаќа само превоз).
*Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима уредот.
*Сместувањето во собите е во 13 часот по локално време, а напуштањето во 10 часот по локално време.
*За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман.
* Цената на превозот на релација Скопје- Халкидики- Скопје изнесува:
- возрасни: 35 евра
- деца од 2 до 12 години: 25 евра
- деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
*При користење на сопствен превоз во термините со *, цената на аранжманот се намалува за 15 евра.

* Цените се изразени во евра. Уплати се вршат исклучиво во денарска противвредност    1 =62.00ден. Можност за плаќање на рати со кредитни картички.