Следете нè
info@kinissi.biz 02/3124-441 КИНИССИ ТУР ОПЕРАТОР

МАКАРСКА СО АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

                                    ПАКЕТ АРАНЖМАНИ 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ
МАКАРСКА по лице ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕП.
термин BUS 17 24 1 8 15 22 29 5 12 19 26 2
приватно сместување термин check-in 18 25 2 9 16 23 30 6 13 20 27 3
(7 ноќевања + превоз) ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ Б+ 1/2 соба (twc) 135 145 155 165 175 185 185 185 175 165 145 125
до 10.Мај – 15% 118 127 135 144 152 152 152 152 152 144 135 110
ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ Б 1/2 соба (twc) 129 139 149 159 169 179 179 179 169 159 139 119
до 10.Мај 117 126 135 144 153 162 162 162 153 144 126 108
Вили: ВЕСНА  МАТЕ и МИЛИБОЈ   1/2 соба (twc) 145 155 165 175 185 195 195 195 185 175 155 135
до 10.Мај -15% 123 132 140 149 157 166 166 166 157 149 140 115
JOVIC & JELAS House 1/2 соба (twc) 145 155 165 175 185 195 195 195 185 175 155 135
до 10.Мај 131 140 149 158 167 176 176 176 167 158 140 122
Туристичка такса 1 €  на ден по лице. Доплата за ПОЛУПАНСИОН 15 €  на ден

01.ден СКОПЈЕ – МАКАРСКА
Состанок на групата во 16:30 часот на паркингот пред хотел “Holiday Inn”, заминување за Хрватска во 17:00 ч. Патот води преку граничниот премин Блаце со Косово, Албанија и Црна Гора. Дневно и ноќно возење со попатни одмори.

02.ден МАКАРСКА
Пристигнување во Макарска во претпладневните часови. Попладне, сместување во собите и слободно време за одмор, релаксација и запознавање со летувалиштето. Ноќевање.

од 03. до 08.ден МАКАРСКА
Денови за одмор со престој во соби (со сопствена бања) во приватни куќи, на база ноќевање или полупансион (со исхрана во ресторан). Комуникација со локалните представници за евентуални дополнителни услуги, факултативни излети и посети.

09.ден МАКАРСКА – СКОПЈЕ
Напуштање на собите (до 10:00 часот). Заминување од Макарска во попладневните часови (во 16:00ч.). Дневно и ноќно возење со попатни одмори. Патот води преку Црна Гора, Албанија и Косово.

10.ден СКОПЈЕ
Пристигнување во Македонија во претпладневните часови.