Следете нè
info@kinissi.biz 02/3124-441 КИНИССИ ТУР ОПЕРАТОР

Будва е најатрактивното место на јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1и 2…, а најголема атракција претставува Стариот град кој го каректиризираат тесни улични. Во непосредна близина се наоѓа и островот Св. Никола кој е најголем во овој дел на Јадранот, а до него се стигнува со брод-такси.

 

 

ВИЛА ВУКМАНОВИЧ

vila-vukmanovic(1)

Вила Вукманович се наоѓа на 300м од Словенска плажа, односно 100м од поштата во Будва. Вилата располага со 1/2 и 1/4 студија и 1/4+1 и 1/6 апартмани. Секоја соба има сопствено купатило, телевизoр, комплетно опремена кујна и клима за која се доплаѓа на лице место по 5 евра на ден по соба. Во склоп на вилата има и ресторан во кој ќе се хранат нашите гости.

Смена Период 1/2 1/4 1/4 +1 1/6
1 20.06-29.06 168 256 281 320
2 29.06-08.07 194 308 338 384
3 08.07-17.07 232 429 471 480
4 17.07-26.07 270 460 506 576
5 26.07-04.08 296 512 563 640
6 04.08-13.08 296 512 563 640
7 13.08-22.08 270 460 506 576
8 22.08-31.08 232 429 471 480
9 31.08-09.09 194 308 338 384
10 09.09-18.09 168 256 281 320

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

– Цените се изразени во евра и се однесуваат на наем на студио/апартман за 9 ноќевања.
– Доплата за превоз- 40 евра за возрасни, 20 евра за деца до 7 години.
– Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место
– Доплата за користење на клима уред 5 евра дневно по соба
– Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1 евро= 62 ден.