Следете нè
info@kinissi.biz 02/3124-441 КИНИССИ ТУР ОПЕРАТОР

 ЧАЊ СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

Чањ е атрактивно туристичко место кое се наоѓа помеѓу Петровац и Сутоморе. Има прекрасна плажа во должина од 1км, наречена Златна обала, по бојата на песокот. Во непосредна близина на Чањ се наоѓа прочуената Краљичина плажа до која се доаѓа само со брод. Престојот во Чањ надополнет со многубројните излети во неговата непосредна околина нуди можност за одличен одмор.

 

  ХОТЕЛ БАБОВИЧ

hotel-babovic(11)

На само 250м. од плажа се наоѓа хотелот Бабовиќ кој располага со модерно опремени  трокреветни соби. Секоја соба има сопствено купатило, фрижидер, тв, клима и тераса. Исхраната е во ресторан во склоп на хотелот на база на полупансион и вклучува појадок (шведска маса) и вечера (избор од две јадења). Хотелот поседува сопствен паркинг за своите гости.

 

 Смена Период Цена
1 20.06-29.06 220
2 29.06-08.07 235
3 08.07-17.07 250
4 17.07-26.07 260
5 26.07-04.08 260
6 04.08-13.08 260
7 13.08-22.08 250
8 22.08-31.08 235
9 31.08-09.09 200

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

– Користењето на клима уредот е вклучено во цената
– Цените се изразени во евра и се однесуваат на пакет аранжман по лице (9 полупансиони со вклучен превоз)
– Прво дете до 13,99 год. плаќа 50% од цената на аранжманот
– Второ дете до 13,99 год.- ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра)
– Дете до 5 год. кое не користи кревет- ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра)
– Намалување за патување со сопствен превоз- 20 евра
– Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место
– Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1 евро= 62 ден.