Следете нè
info@kinissi.biz 02/3124-441 КИНИССИ ТУР ОПЕРАТОР

Continental **- Калела

Локација: Калела
Опис: Хотелот е лоциран на 100м од центарот на Калела. и е на 3км од Пинеда дел Мар. Во својот состав хотелот располага со надворешен базен со бар, лифт, јавните површини се климатизирани, билјард….
Сместување: Соби се опремени со бања, сеф, ТВ, клима уред,  некој од собите имаат балкон, а некој се само со прозорци.
Плажа: 200м
Услуга:  Полупансион (HB)

HOTEL CONTINENTAL 2* 2 * *   HB Calella          
соба Поаѓање (C-Inn) 20 јун 27 јун 04 јул 11 јул 22 јул 29 јул 01 авг 12 авг 22 авг 29 авг 05 сеп
(возрасни + деца) Враќање (C-out) 27 јун 04 јул 11 јул 18 јул 29 јул 05 авг 08 авг 19 авг 29 авг 05 сеп 12 сеп
Денови 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
DBL STD возрасен 385 385 415 465 475 475 475 475 415 405 395
(2+2 / 3+1 / 4) 1 и 2 дете 2-10,99 303 303 318 343 348 348 348 348 318 313 308
3 и 4 возрасен 372 372 399 445 455 455 455 455 399 390 381
ПОПУСТ за сместување без оброци (RO – наем) : 30еур од возрасно лице за престој / Деца под 11год попуст од 15еур  (*** Важи само за термини 20.ЈУН & 27.ЈУН)
Доплата за еднокреветна 1/1 соба: 88 еур на било кој од термините
*** ЦЕНИТЕ СЕ СО ВАЖНОСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04 ***
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
7 ноќевања на база Полу Пансион (појадок и вечера)
Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје со 1 парче чекиран багаж (до 23кг) и 1 парче кабински багаж (макс. Димензии 56х45х25) по лице
Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шпанија
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
Аеродромски и административни такси во износ од 60еур
Патничко здравствено осигурување
Туристичка такса – се плаќа директно на рецепција во хотел
* Цените се дадени по лице за пакет аранжман во евра, за минимум 2 возрасни лица во соба.
* Плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62 MKD за 1 €.

 

H Top Amaika ****- Калела

Локација: Хотелот се наоѓа во тивкиот резиндецијален дел на Калела, на мала одалеченост од плажа.
Опис: Хотелот е изграден налик на брод со соодветен ентериер, располага со ресторан, бар, базен за деца и возрасни, фитнес центар, сауна, џакузи, мини клуб за најмалите, спортски активности. Хотелот нуди целосна забава програма со разни шоу програми и анимации како за возрасни така и за деца.
Сместување: Собите се модерно опремени со балкон, телефонска линија, бар, целосно опремена бања, клима, сателитска ТВ
Плажа: 100м
Услуга: Полн пансион (вино и вода) (FB ww)

H TOP AMAIKA 4* 4 * * * *   FB ww Calella          
соба Поаѓање (C-Inn) 20 јун 27 јун 04 јул 11 јул 22 јул 29 јул 01 авг 12 авг 22 авг 29 авг 05 сеп
(возрасни + деца) Враќање (C-out) 27 јун 04 јул 11 јул 18 јул 29 јул 05 авг 08 авг 19 авг 29 авг 05 сеп 12 сеп
Ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
DBL STD возрасен 489 509 549 569 619 689 689 689 609 549 529
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-13,99 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220
2 дете 2-13,99 355 365 385 395 420 455 455 455 415 385 375
3 и 4 возрасен 422 437 467 482 519 572 572 572 512 467 452
Доплата за ALL INCLUSIVE (Premium): 84еур од лице за престој / 1во дете за термини 20.ЈУН, 29.АВГ & 05.СЕП – БЕСПЛАТНО, останатите термини плаќа целосно / 2ро дете плаќа 50% – 44еур
Доплата за еднокреветна 1/1 соба: 135 еур на било кој од термините
*** ЦЕНИТЕ СЕ СО ВАЖНОСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04 ***
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
7 ноќевања на база Полн Пансион (појадок, ручек, вечера), со вклучена вода и/или вино за време на оброците
Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје со 1 парче чекиран багаж (до 23кг) и 1 парче кабински багаж (макс. Димензии 56х45х25) по лице
Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шпанија
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
Аеродромски и административни такси во износ од 60еур
Патничко здравствено осигурување
Туристичка такса – се плаќа директно на рецепција во хотел
* Цените се дадени по лице за пакет аранжман во евра, за минимум 2 возрасни лица во соба.
* Плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62 MKD за 1 €.

 

H Top Olympic ***- Калела

Локација: Калела
Опис: Хотелот се наоѓа во тивок резиденцијален дел на Калела, 400м од центарот за Калела кој избилува со барови, продавници, ресторани. Во летниот период во Калела циркулира мини воз со кој лесно можете да стигнете со сите посакувани ликации.  Во својот состав хотелот разлицни типови на забава, анимации во вечерниот период , 3 базени со лежалки и чадори, детско катче,ТВ соба, интернет (wi – fi) со доплата, лифт, сеф (со доплата). Гостите на Олимпик имат специјална цена за користење на услугите на Top Beach Club.

Сместување: Собите се климатизирани, со балкон, директна телефонска линијуа, сателитска телевизија, бања, фен за коса.
Плажа: 350м
Услуга:  Полн пансион (вода и вино) (FB ww)

H TOP HOTELS 3* 3 * * *   FB ww        
OLYMPIC (Calella)
соба Поаѓање (C-Inn) 20 јун 27 јун 04 јул 11 јул 22 јул 29 јул 01 авг 12 авг 22 авг 29 авг 05 сеп
(возрасни + деца) Враќање (C-out) 27 јун 04 јул 11 јул 18 јул 29 јул 05 авг 08 авг 19 авг 29 авг 05 сеп 12 сеп
Ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
DBL возрасен 429 439 469 489 539 599 599 599 529 469 459
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-13,99 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220
2 дете 2-13,99 325 330 345 355 380 410 410 410 375 345 340
#VALUE! 3 и 4 возрасен 377 384 407 422 459 504 504 504 452 407 399
Доплата за ALL INCLUSIVE (Base): 70еур од лице за престој /  1во дете за термини 20.ЈУН, 29.АВГ & 05.СЕП – БЕСПЛАТНО, останатите термини плаќа целосно / 2ро дете плаќа 50% – 35еур
Доплата за еднокреветна 1/1 соба: 110 еур на било кој од термините
*** ЦЕНИТЕ СЕ СО ВАЖНОСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04 ***
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
7 ноќевања на база Полн Пансион (појадок, ручек, вечера), со вклучена вода и/или вино за време на оброците
Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје со 1 парче чекиран багаж (до 23кг) и 1 парче кабински багаж (макс. Димензии 56х45х25) по лице
Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шпанија
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
Аеродромски и административни такси во износ од 60еур
Патничко здравствено осигурување
Туристичка такса – се плаќа директно на рецепција во хотел
* Цените се дадени по лице за пакет аранжман во евра, за минимум 2 возрасни лица во соба.
* Плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62 MKD за 1 €.

 

Mont Rosa ***- Калела

Локација: Хотелот се наоѓа во тивкиот крајбрежен простор, 200 метри од центарот и 20 метри од плажа.
Опис: Хотелот располага со рецепција, 2 бара, медицинско лице (на повик), лифт, паркинг, перална, ресторан, ТВ салон, анимација, базен и детски базен.
Сместување: Собите во својот состав поседуваат: бања, телефон, сателицка ТВ, истите се климатизирани. Сите соби се со надворешен поглед кои повеќето имаат балкони.
Плажа: 20м
Услуга: Полупансион (HB)

MONT ROSA 3* 3 * * *   HB Calella          
соба Поаѓање (C-Inn) 20 јун 27 јун 04 јул 11 јул 22 јул 29 јул 01 авг 12 авг 22 авг 29 авг 05 сеп
(возрасни + деца) Враќање (C-out) 27 јун 04 јул 11 јул 18 јул 29 јул 05 авг 08 авг 19 авг 29 авг 05 сеп 12 сеп
Денови 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
DBL EXTERIOR возрасен 465 499 519 559 559 569 569 569 459 429 415
(2+2 / 3+1) 1 и 2 дете 2-9,99 343 360 370 390 390 395 395 395 340 325 318
3 и 4 возрасен 441 471 489 525 525 534 534 534 435 408 396
Доплата за SEA VIEW соба: 44еур од возрасно лице за престој / Деца под 10год плаќаат 50% – 22еур
Доплата за еднокреветна 1/1 соба: 105 еур на било кој од термините
*** ЦЕНИТЕ СЕ СО ВАЖНОСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04 ***
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
7 ноќевања на база Полу Пансион (појадок и вечера)
Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје со 1 парче чекиран багаж (до 23кг) и 1 парче кабински багаж (макс. Димензии 56х45х25) по лице
Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шпанија
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
Аеродромски и административни такси во износ од 60еур
Патничко здравствено осигурување
Туристичка такса – се плаќа директно на рецепција во хотел
* Цените се дадени по лице на ден во евра, за минимум 2 возрасни лица во соба.
* Плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62 MKD за 1 €.

 

H Top Calella Palace ****- Калела

Локација: Ресортот е лоциран во близина на мнгу атракции вклучувајќи во Калела како познатата плажа Пинеда де Мар и плоштадотПау Касалс
Опис: Хотелот располага со голем надворешен базен со одделен базен за деца, како и тераса за сончање опремена со лежалки, внатрешен базен, 3 џакузија, бар, солариум, спортска сала, сала за куглање, бар и ресторан во кои се нуди колем избор на интернационална храна.
Сместување: Собите се модерно и комфорно опремени со балкон со поглед кон градината или базенот, клима уред, сателитска ТВ, телефон, бања, фен за коса.
Плажа: 600м
Услуга: Полн пансион (вода и вино) (FB ww)

H TOP 4* 4 * * * *            
CALELLA PALACE (Calella)
соба Поаѓање (C-Inn) 20 јун 27 јун 04 јул 11 јул 22 јул 29 јул 01 авг 12 авг 22 авг 29 авг 05 сеп
(возрасни + деца) Враќање (C-out) 27 јун 04 јул 11 јул 18 јул 29 јул 05 авг 08 авг 19 авг 29 авг 05 сеп 12 сеп
Ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
DBL STD возрасен 469 489 529 549 599 669 669 669 589 529 509
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-13,99 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220
2 дете 2-13,99 345 355 375 385 410 445 445 445 405 375 365
3 и 4 возрасен 407 422 452 467 504 557 557 557 497 452 437
Доплата за ALL INCLUSIVE (Premium): 84еур од лице за престој /  1во дете за термини 20.ЈУН, 29.АВГ & 05.СЕП – БЕСПЛАТНО, останатите термини плаќа целосно / 2ро дете плаќа 50% – 44еур
Доплата за еднокреветна 1/1 соба: 125 еур на било кој од термините
*** ЦЕНИТЕ СЕ СО ВАЖНОСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04 ***
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
7 ноќевања на база Полн Пансион (појадок, ручек, вечера), со вклучена вода и/или вино за време на оброците
Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје со 1 парче чекиран багаж (до 23кг) и 1 парче кабински багаж (макс. Димензии 56х45х25) по лице
Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шпанија
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
Аеродромски и административни такси во износ од 60еур
Патничко здравствено осигурување
Туристичка такса – се плаќа директно на рецепција во хотел
* Цените се дадени по лице за пакет аранжман во евра, за минимум 2 возрасни лица во соба.
* Плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62 MKD за 1 €.