Следете нè
info@kinissi.biz 02/3124-441 КИНИССИ ТУР ОПЕРАТОР

Галерија

www.hotelperunbansko.com

Локација : 350 м од жичарницата

Хотел со стандарден квалитет, еден од најбараните во зимскиот период. Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско. Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче. СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, фитнес, простории за масажа и салон за убавина.

PERUN PLATINUM HOTEL & CASINO 4* – Банско 

www.hotelperunbansko.com
Цените се по лице за 1 ноќ.  29.11-20.12.2019 19.01-01.02.2020 21.12-27.12.2019 28.12-01.01.2020
на база ПОЛУПАНСИОН 05.01-18.01.2020 02.01-04.01.2019
  02.02-28.03.2020
Двокреветна соба – економи 2+1                                 41 €                      46 €                         55 €                        82 €
Двокреветна соба – без балкон 2+1                                 43 €                      49 €                        59 €                        88 €
Двокреветна соба – со балкон 2+1                                 44 €                       50 €                         61 €                        90 €
Јуниор сјуит *цена за 2 лица 2+2                               108 €                     122 €                      146 €                       218 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, детски кат,  паркинг, интернет.
Дополнителни услови : 
▪ Дете до 1.99 год. – бесплатно
▪ Дете од 2-5.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно
▪ Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст
▪ Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 25% попуст
▪ Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – бесплатно.▪ Второ дете од 2-11.99 год. – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 45€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден