Следете нè
info@kinissi.biz 02/3124-441 КИНИССИ ТУР ОПЕРАТОР

Галерија

www.regnum.bg

Локација : 400 м од жичарницатаПрекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите им нуди лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала. Регнум СПА Центар: масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам, внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар. РЕГНУМ ТЕРМАЛ (во с.Бања) – надворешен базен со минерална бања и џакузи со организиран превоз.

 

REGNUM 5* – Банско

www.regnum.bg
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 30% за резервација и уплата до 25.09.2019 | 25% за резервација и уплата до 31.10.2019
18% за резервација и уплата до 27.11.2019
БОНУСИ : 7=6, 14=12 за резервации од 21.11.2018 (не важи за период 27.12-01.01.2020) – валидни резервации направени после 27.11.2019
Цените се за 2 лица за јун.сјуит и едноспален апп или 4 лица во двоспален апп 27.12-01.01.2020 20.12–26.12.2019 10.01-29.02.2020 01.12-19.12.2019
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК                                            макс.смест. 02.01-09.01.2020 01.03-10.04.2020
Јуниор сјуит 2+0  210 €             174 €               138 €               115 €
Едноспален апартман – стандард 2+0  216 €             179 €               143 €              121 €
Едноспален апартман – делукс 2+2 227 €             189 €               155 €              132 €
Двоспален апартман – стандард 4+2  395 €             306 €               233 €             200 €
Прво дете од 0-9.99 год. на доп.легло  Бесплатно
Второ дете од 0-9.99 год. на доп.легло                           29 €               21 €                 18 €                15 €
Доплата за возрасен на доп.легло                           54 €               44 €                 37 €                29 €
Доплата за апартман со поглед на планина  6€ за апартман на ден
Доплата за апартман со балкон  10€ за апартман за целиот престој
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.
Доплата за користење на Регнум Бања Термал и организиран транспорт : возрасен – 8€, дете 3-9.99 год.- 4€
Дополнителни услови : 
▪ Доплата за вечера : возрасен – 10€, дете -5€▪Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (11-15.99 год.) – 45€, дете (6-10.99 год.) – 25€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден