Следете нè
info@kinissi.biz 02/3124-441 КИНИССИ ТУР ОПЕРАТОР

ANDREAS-FINAL

JULIANOS-FINAL-1

plazapp

tzoras-tabela

corfu-secret

Aранжманот вклучува:

 • 7 ноќевања, 8 дена на Крф/Ипсос
  • Автобуски превоз Скопје – Крф – Скопје
  • Траект/брод Игуменица – Крф – Игуменица
  • Туристичка такса
  • Превоз и прошетка до градот Крф
  • Организиран излет со превоз на плажата Глифада
  • Придружник за време на патувањето и во текот на 8 дена на Крф, организиран престој и дополнителни бенефиции

 

Aранжманот не вклучува:

 • Патничко и здравствено осигурување 250ден.
  • Еднодневен излет со брод ( крстарење по североисточниот брег
  со вклучен ручек и пијалак) и посета на неколку плажи – цена 25€
  • Еднодневен излет до Палеокастрица и Сидари ( посета на повеќе плажи,
  туристички атракции и beach барови) – цена 18€
  • Посета на Акваленд со вклучена влезница и превоз – цена 25€

 

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Дете од 0-2год – бесплатно
 • Дете од 2-7год – плаќа само за автобуски превоз и траект карта – 70€
 • 2 Деца со 2ца возрасни плаќаат полна сума, заради можноста на капацитетите.
 • Само автобуски превоз на релација Скопје- Игуменица – 60€
 • За комплетен аранжман со сопствен превоз, се намалува 20€ од целокупната сума на аранжманот. Трошоците за траект карти по лице и траект карта за автомобил ги сносувате сами и изнесуваат 10€ по лице во правец и од 40€ за автомобил.