Следете нè
info@kinissi.biz 02/3124-441 КИНИССИ ТУР ОПЕРАТОР

Нидри- Лефкада

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името;  сината боја на морето која може да се спореди со морињата во некои далечни егзотични дестинации; зеленилото на боровите,чемпресите,шаренилото на цвеќињата,маслиновите дрвја..

Големиот број на таверни, барови, ресторани ќе го направат Вашиот одмор уште попријатен. Најпознатите и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма…со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен. Нидри е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга градска плажа. Покрај пристаништето во кое се закотвени бродовите кои крстарат околу островот и превезуваат капачи до другите островчиња, тука се наоѓа и марината за јахти која претставува совршено уточиште на многубројните наутичари и едриличари.

 

Вила Афродити

Студиа Афродити – Нидри Б кат – на самиот брег, 300 метри од плажа, во непосредна близина на центарот, многуте таверни и шеталиштето, уреден двор со зеленило и мала пицерија, рецепција, прикладни места за паркирање во близина. Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, ТВ, клима ВКЛУЧЕНА во цена, тераси, чистење на апартманите на 3 дена. Студиата се со традиционален дизајн , со различна големина , некои се со поглед на море.

Вила Афродити Б кат Нидри Мај Јуни Јули Август Септември
  26 02 09 16 23 30 08 16 24 01 09 17 25 01 08 15 22
Број на ноќевања   7 7 7 7 7 8 8 8 8 8 8 8 7 7 7 7 7
1/2 студио ( 2лица) 49 59 99 139 199 269 309 379 379 379 379 339 309 239 159 99 59
1/3+1 студио (4 лица) 59 69 109 149 209 279 319 389 389 389 389 349 319 249 169 109 69
Пакет 7 ноќи+бус   49 59 69 79 / / / / / / / / / / / 79 69
Цените се дадени за наем на студио на 7/8 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Доплата за автобуски превоз 45 Еур возрасни, 30 Еур деца 02-12 години. – Скопје, Велес, Кавадарци
Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни, 25 Еур деца 02-12 години. Битола и Прилеп
Климата е ВКЛУЧЕНА во цена. За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст. Студијата со назнака ЕКО имаат 7% попуст.
За промо пакети ( 7 ноќевања со вклучен превоз ) задолжителна уплата на 50 % од вкупниот износ, со целосна доплата на аранжманот до 10,03,2016.
При отказ на аранжманот од страна на странката, уплатениот аванс од 50% не се враќа. Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

Вила Вула

Вила Вула – Нидри Б кат – се наоѓа во непосредна близина на центарот каде има многуте таверни и шеталиштето на 350 метри од плажа. Студиа Вула имаат уреден двор со  зеленило, игралиште за деца . Она што оваа вила ја прави посебна е прекрасниот базен уреден со лежалки и пул бар. Исто така вилата има и паркинг во близина. Студијата се  опремени со мали  кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата 5 Еур/на ден . Сите студија се за 2 лица.

Вила Воула Б кат Нидри Мај Јуни Јули Август Септември
  26 02 09 16 23 30 08 16 24 01 09 17 25 01 08 15 22
Број на ноќевања   7 7 7 7 7 8 8 8 8 8 8 8 7 7 7 7 7
1/2 студио ( 2лица) 59 69 109 149 229 289 319 419 419 419 419 419 329 249 199 109 69
Пакет 7 ноќи+бус   69 79 / / / / / / / / / / / / / 79 69
Цените се дадени за наем на студио на 7/8 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 61,80 ден/Еур.
Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Доплата за автобуски превоз 45 Еур возрасни, 30 Еур деца 02-12 години. – Скопје, Велес, Кавадарци
Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни, 25 Еур деца 02-12 години. Битола и Прилеп
Климата е се доплаќа 5 еур/ден. За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст. Студијата со назнака ЕКО имаат 7% попуст.
За промо пакети ( 7 ноќевања со вклучен превоз ) задолжителна уплата на 50 % од вкупниот износ, со целосна доплата на аранжманот до 10,03,2016.
При отказ на аранжманот од страна на странката, уплатениот аванс од 50% не се враќа. Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

Катизма-Лефкада

КАТИЗМА – АГИОС НИКИТАС е идеално место за патниците кои сакаат да ја запознаат традиционалната Грција.Прекрасна долга и пространа плажа, која ве мами со самото прво видување: бела песок, тиркизно море, широк простор на кој има место за сите, за оние кои сакаат да се на уреден дел со лежалки чадори и музика, но и за оние кои сакаат да се на мирен дел каде  во мир ќе уживаат во престојот. Плажата е ориентирана западно, па сонцето заоѓа долго и убаво, што денот се продолќува се до 21 часот. Додека пак селцето Агиос Никитас оддалечено 2 км од плаќата  сместено е не ридче помеѓу маслинови и борови дрва и прекрасен поглед кон тиркизната вода на Јонското море. Местото плени со прекраасната традиционална грчка архитектура, камени улици и голем број на традиционални ресторани каде може да се вкуси најразлична вкусна храна

 

Вила ЈОНИО

Вила Јонио – Катизма  се наоѓа на оддалеченост 2км од Катизма и 1 км од Агиос Никитас, во идиличен дел на недопрена природа со широк двор со многу зеленило, прикладен паркинг за возила и место за заедничко дружење на гостите. Располага со 10 студија кои се со поглед кон заливот на Агиос Никитас, комплетно опремени со тоалет, кујна, ТВ и големи тераси. Вилата е идеална за патници кои се со сопствен превоз и сакаат да ја прошетаат Лефкада, а за патниците кои се со организиран превоз нудиме изнајмување на моторчиња или коли по одлични цени.

 

Вила Јонио Б кат. Аг. Никитас- Катизма Мај Јуни Јули Август Септември
  26 02 09 16 23 30 08 16 24 01 09 17 25 01 08 15 22
Број на ноќевања   7 7 7 7 7 8 8 8 8 8 8 8 7 7 7 7 7
1/3 студио ( 3 лица) 49 59 99 139 219 269 309 399 399 399 399 399 319 239 189 99 59
1/3+1 студио (3-4 лица) 59 69 109 149 229 289 319 419 419 419 419 419 329 249 199 109 69
Пакет 7 ноќи+бус   69 79 / / / / / / / / / / / / / 89 79
Цените се дадени за наем на студио на 7/8 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Доплата за автобуски превоз 45 Еур возрасни, 30 Еур деца 02-12 години. – Скопје, Велес, Кавадарци
Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни, 25 Еур деца 02-12 години. Битола и Прилеп
Климата е ВКЛУЧЕНА во цена. За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст. Студијата со назнака ЕКО имаат 7% попуст.
За промо пакети ( 7 ноќевања со вклучен превоз ) задолжителна уплата на 50 % од вкупниот износ, со целосна доплата на аранжманот до 10,03,2016.
При отказ на аранжманот од страна на странката, уплатениот аванс од 50% не се враќа. Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

Вила Спирос

Студија Спирос Ц кат – Агиос Никитас се сместени во северозападната страна на островот Лефкада на 300 метри од магичната песочна плажа. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија опремени во традиционален стил: телевизор, клима ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНА , кујна, купатило и тераса . Сите студија излегуваат на поврзана тераса со делумен поглед на море. ЕКО студијата се наоѓаат на приземје и се со помала квадратура од стандардните студија, опремени стандардно со тоалет, клима, ТВ и кујна.. НАПОМЕНА: Студијата заради ограниченоста на просторот, се со типичен традиционален изглед, скромен квалитет и мала комфорност.

 

Вила Спирос Ц кат Агиос Никитас Мај Јуни Јули Август Септември
  26 02 09 16 23 30 08 16 24 01 09 17 25 01 08 15 22
Број на ноќевања   7 7 7 7 7 8 8 8 8 8 8 8 7 7 7 7 7
1/2 студио ( 2лица) 49 59 99 139 219 269 309 399 399 399 399 399 319 239 189 99 59
1/3 студио (3 лица) 59 69 109 149 229 289 319 419 419 419 419 419 329 249 199 109 69
Пакет 7 ноќи+бус   59 69 / / / / / / / / / / / / / 79 69
Цените се дадени за наем на студио на 7/8 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.

 

Лефкада – Никиана

Зошто ја одбравме за Вас Вила Порто Фино во местенцето Никиана на Лефкада?!
– одличен квалитет со 4 креветни студија идеални за фамилии
– приватна  плажа во непосредна близина  на само 20м без гужви и галама
– иделана позиција на островот со еднаква оддалеченост од Нидри и главниот град Лефкас
– прекрасен простран двор за одмор и забава покрај зидана скара која е на располагање на гостите
Никиана е мало рибарско место кое се наоѓа измеѓу главниот град Лефкас  и Нидри. Ова место има идеална местоположба за сите оние кои сакаат да го истражуваат прекрасниот остров, исто така близината на главниот град дава можност за шопинг и ноќни забави. Поради прекрасната околина богата со вегетација и преполна со маслинови дрва Никиана стана една од омилените дестинации на Лефкада за сите оние кои сакаат релаксација и ослободување од стрес. Во Никиана има три различни поголеми песочни плажи и неколку мали романтични плаж на кои можете да уживате под природни сенки, исто така местото има автобуска постојка која Ви дава можност да ги посетите преубавите плажи и градови на Лефкада со автобус. Во Никиана можете да уживате во таверни кои служат прекрасна морска храна, кафе барови и супермаркети распоредени на главната улица и покрај плажата.

 

Вила Порто Фино

VILA PORTO FINO – сe наоѓа на главниот пат одалечена само 30 тина метри од најблиската песочна плажа. Во близина на вилата има пекара, супермаркет и неколку таверни. Вилата располага со осум убаво опремени студија за 4 лица кои имаат 1 брачен кревет и 2 кревети на спрат. Сите студија се опремени со кујна, клима, телевизор и тераса со страничен поглед кон море, исто така вилата има и голем двор со тревна површина каде има скара и фурна кои гостите можат да ги користат.

Вила Порто Фино Б кат Никиана Мај Јуни Јули Август Септември
  26 02 09 16 23 30 08 16 24 01 09 17 25 01 08 15 22
Број на ноќевања   7 7 7 7 7 8 8 8 8 8 8 8 7 7 7 7 7
1/3 студио ( 3 лица)   59 69 99 139 219 279 309 409 409 409 409 409 319 239 189 99 59
1/4 студио (4 лица) 59 69 109 149 229 289 319 419 419 419 419 419 329 249 199 109 69
Пакет 7 ноќи+бус   59 69 / / / / / / / / / / / / / 79 69
Цените се дадени за наем на студио на 7/8 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Доплата за автобуски превоз 45 Еур возрасни, 30 Еур деца 02-12 години. – Скопје, Велес, Кавадарци
Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни, 25 Еур деца 02-12 години. Битола и Прилеп
Климата е ВКЛУЧЕНА во цена. За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст. Студијата со назнака ЕКО имаат 7% попуст.
При отказ на аранжманот од страна на странката, уплатениот аванс од 50% не се враќа. Важат Општите услови за патување на СКТМ.
Во цената (освен за промо пакетите 7н по лице + превоз) не е вклучен превоз.  Повратен превоз до Лефкада чини:ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за ЛефкадаСкопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лицеБитола (Пред спортска Сала) – 40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Лукоил) – Трансфер до Битола  – 45€ (Доплата од 5€ за промо пакетите со вклучен превоз) по лице
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице (Доплата од 5€ за промо пакетите со вклучен превоз)– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно