Следете нè
info@kinissi.biz 02/3124-441 КИНИССИ ТУР ОПЕРАТОР

H Top Royal Beach

Локација: Хотелот се наоѓа на само 100м од познатата плажа Феналс и на десетина минути пеш од центарот на збиднувањата.
Опис: Во својот состав хотелот располага со детско катче, ТВ просторија, просторија за дружтвени игри, wi – fi и сеф со доплата, ресторан, бар, базен со деткса секција, тераса и градина со лежалки и чадори за сонце, на покривот на хотелот се наоѓа сончева тераса со џакузи.  Во вечерните часови се рганизираат најразлични типови на забава.
Сместување: Собите се модерни, комотни и климатизирани. Сите соби поседуваат балкон, целосно опремена бања, телефон, сателитска ТВ
Плажа: 100м
Услуга: Полн пансион (вода и вино) (FB ww)

Услуга: Полн пансион (вода и вино) (FB ww)
H TOP 4* 4 * * * *   FB ww        
ROYAL BEACH (Lloret De mar)
соба Поаѓање (C-Inn) 20 јун 27 јун 04 јул 11 јул 22 јул 29 јул 01 авг 12 авг 22 авг 29 авг 05 сеп
(возрасни + деца) Враќање (C-out) 27 јун 04 јул 11 јул 18 јул 29 јул 05 авг 08 авг 19 авг 29 авг 05 сеп 12 сеп
Ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
DBL STD возрасен 479 499 539 559 609 679 679 679 599 539 519
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-13,99 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220
2 дете 2-13,99 350 360 380 390 415 450 450 450 410 380 370
3 и 4 возрасен 414 429 459 474 512 564 564 564 504 459 444
Доплата за ALL INCLUSIVE (Premium): 84еур од лице за престој /  1во дете за термини 20.ЈУН, 29.АВГ & 05.СЕП – БЕСПЛАТНО, останатите термини плаќа целосно / 2ро дете плаќа 50% – 44еур
Доплата за еднокреветна 1/1 соба: 125 еур на било кој од термините
*** ЦЕНИТЕ СЕ СО ВАЖНОСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04 ***
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
7 ноќевања на база Полн Пансион (појадок, ручек, вечера), со вклучена вода и/или вино за време на оброците
Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје со 1 парче чекиран багаж (до 23кг) и 1 парче кабински багаж (макс. Димензии 56х45х25) по лице
Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шпанија
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
Аеродромски и административни такси во износ од 60еур
Патничко здравствено осигурување
Туристичка такса – се плаќа директно на рецепција во хотел
* Цените се дадени по лице за пакет аранжман во евра, за минимум 2 возрасни лица во соба.
* Плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62 MKD за 1 €.
ЛЕГЕНДА:
HV1 – Holiday vilage прва категорија
DBL / TWIN – двокреветна соба AC – клима уред BB – ноќевање ос појадок
DBL STD – двокреветно студио SV – поглед море HB – полупансион (појадок и вечера)
SGL – еднокреветна соба LV (land view) – поглед на копно FB – полнпансион (појадок, ручек и вечера)
SGL sup – супериор еднокреветна соба SF (sea front) – прва линија кон море AI (All Inclusive) се вклучено
FAMILY – фамилијарна соба PV (pool view) – поглед кон базен UAI (Ultra All Inclusive) – ултра се вклучено
APP – апартман GV  (garden view) – поглед кон градина/парк HB plus (полупансион со вклучен пијалок)
DBL sup – супериор двокреветна соба MV  (mountain view) – поглед кон планина NA – наем
TRIPLE – трокреветна соба SSV (side sea view) – страничен поглед кон море RR (room rate) – цена по соба
QUADRIPLE – четворокреветна соба GV (garden view) поглед на градина RO/BO (bed only) – само ноќевање
MAISONETTE – мезонет GF (ground floor) – приземје WW – вода и вино
SUITE – апартман BUNK BED – кревет на кат
UNDERGROUND – сутер

Maria del Mar****

Локација: Хотелот е лоциран во центарот на Лорет де Мар на 200м од центарот на забавата каде има безброј ресторани, продавници и богат ноќен живот.
Опис: Хотелот располага со внатрешен и надворешен базен, летна тераса, билијард, менувачница, ТВ салон, туристичко биро, ресторан, анимациски програми…
Сместување: Собите се стандардни со балкон, имаат централно ладење, директна телефонска линија, сателитска ТВ, фен за коса, сеф (со доплата)
Плажа: 300м
Услуга: Полупансион (HB)

MARIA DEL MAR 4* 3 * * *   HB Lloret De Mar        
соба Поаѓање (C-Inn) 20 јун 27 јун 04 јул 11 јул 22 јул 29 јул 01 авг 12 авг 22 авг 29 авг 05 сеп
(возрасни + деца) Враќање (C-out) 27 јун 04 јул 11 јул 18 јул 29 јул 05 авг 08 авг 19 авг 29 авг 05 сеп 12 сеп
Ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
DBL возрасен 479 489 499 499 519 519 519 519 499 489 479
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-11,99 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220
2 дете 2-11,99 350 355 360 360 370 370 370 370 360 355 350
3 и 4 возрасен 443 451 460 460 477 477 477 477 460 451 443
Доплата за ПОЛН ПАНСИОН: 28еур од возрасно лице за престој /  1во дете – БЕСПЛАТНО / 2ро дете плаќа 50% – 14еур
Доплата за еднокреветна 1/1 соба: 90 еур на било кој од термините
*** ЦЕНИТЕ СЕ СО ВАЖНОСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04 ***
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
7 ноќевања на база Полу Пансион (појадок и вечера)
Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје со 1 парче чекиран багаж (до 23кг) и 1 парче кабински багаж (макс. Димензии 56х45х25) по лице
Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шпанија
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
Аеродромски и административни такси во износ од 60еур
Патничко здравствено осигурување
Туристичка такса – се плаќа директно на рецепција во хотел
* Цените се дадени по лице за пакет аранжман во евра, за минимум 2 возрасни лица во соба.
* Плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62 MKD за 1 €.
ЛЕГЕНДА:
HV1 – Holiday vilage прва категорија
DBL / TWIN – двокреветна соба AC – клима уред BB – ноќевање ос појадок
DBL STD – двокреветно студио SV – поглед море HB – полупансион (појадок и вечера)
SGL – еднокреветна соба LV (land view) – поглед на копно FB – полнпансион (појадок, ручек и вечера)
SGL sup – супериор еднокреветна соба SF (sea front) – прва линија кон море AI (All Inclusive) се вклучено
FAMILY – фамилијарна соба PV (pool view) – поглед кон базен UAI (Ultra All Inclusive) – ултра се вклучено
APP – апартман GV  (garden view) – поглед кон градина/парк HB plus (полупансион со вклучен пијалок)
DBL sup – супериор двокреветна соба MV  (mountain view) – поглед кон планина NA – наем
TRIPLE – трокреветна соба SSV (side sea view) – страничен поглед кон море RR (room rate) – цена по соба
QUADRIPLE – четворокреветна соба GV (garden view) поглед на градина RO/BO (bed only) – само ноќевање
MAISONETTE – мезонет GF (ground floor) – приземје
SUITE – апартман BUNK BED – кревет на кат
UNDERGROUND – сутерен

 

H Top Gran Casino Royal ***

Локација: Хотелот се наоѓа во познатиот комерцијален дел на Лорет де Мар, популарен по богатиот ноќен живот, ресторани, барови, продавници…
Опис: Хотел со одлична локација, особено погоден за млади парови. Секојдневно во хотелот се организираат разновидни дневни и ноќни активности. На располагање на гостите се базен, градина, тераса за сончање опремена со лежалки и чадори, 24ч рецепција, менувачница, сувенирница, ресторан, бар мини клуб, лифт, сеф и wi – fi со доплата.
Сместување: Сите соби се климатизирани со балкон со поглед на базен, бања, фен за коса, директна телефонска линија.
Плажа: 350 м
Услуга: Полн пансион (вино и вода) (FB ww)

H TOP HOTELS 3* 3 * * *   FB ww        
CASINO (Lloret De mar)
соба Поаѓање (C-Inn) 20 јун 27 јун 04 јул 11 јул 22 јул 29 јул 01 авг 12 авг 22 авг 29 авг 05 сеп
(возрасни + деца) Враќање (C-out) 27 јун 04 јул 11 јул 18 јул 29 јул 05 авг 08 авг 19 авг 29 авг 05 сеп 12 сеп
Ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
DBL возрасен 429 439 469 489 539 599 599 599 529 469 459
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-13,99 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220
2 дете 2-13,99 325 330 345 355 380 410 410 410 375 345 340
#VALUE! 3 и 4 возрасен 377 384 407 422 459 504 504 504 452 407 399
Доплата за ALL INCLUSIVE (Base): 70еур од лице за престој /  1во дете за термини 20.ЈУН, 29.АВГ & 05.СЕП – БЕСПЛАТНО, останатите термини плаќа целосно / 2ро дете плаќа 50% – 35еур
Доплата за еднокреветна 1/1 соба: 110 еур на било кој од термините
*** ЦЕНИТЕ СЕ СО ВАЖНОСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04 ***
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
7 ноќевања на база Полн Пансион (појадок, ручек, вечера), со вклучена вода и/или вино за време на оброците
Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје со 1 парче чекиран багаж (до 23кг) и 1 парче кабински багаж (макс. Димензии 56х45х25) по лице
Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шпанија
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
Аеродромски и административни такси во износ од 60еур
Патничко здравствено осигурување
Туристичка такса – се плаќа директно на рецепција во хотел
* Цените се дадени по лице за пакет аранжман во евра, за минимум 2 возрасни лица во соба.
* Плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62 MKD за 1 €.
ЛЕГЕНДА:
HV1 – Holiday vilage прва категорија
DBL / TWIN – двокреветна соба AC – клима уред BB – ноќевање ос појадок
DBL STD – двокреветно студио SV – поглед море HB – полупансион (појадок и вечера)
SGL – еднокреветна соба LV (land view) – поглед на копно FB – полнпансион (појадок, ручек и вечера)
SGL sup – супериор еднокреветна соба SF (sea front) – прва линија кон море AI (All Inclusive) се вклучено
FAMILY – фамилијарна соба PV (pool view) – поглед кон базен UAI (Ultra All Inclusive) – ултра се вклучено
APP – апартман GV  (garden view) – поглед кон градина/парк HB plus (полупансион со вклучен пијалок)
DBL sup – супериор двокреветна соба MV  (mountain view) – поглед кон планина NA – наем
TRIPLE – трокреветна соба SSV (side sea view) – страничен поглед кон море RR (room rate) – цена по соба
QUADRIPLE – четворокреветна соба GV (garden view) поглед на градина RO/BO (bed only) – само ноќевање
MAISONETTE – мезонет GF (ground floor) – приземје WW – вода и вино
SUITE – апартман BUNK BED – кревет на кат
UNDERGROUND – сутерен

 

Moremar Hotel ***

Локација: Една од најголемите предности на хотелот е неговата локација. Истиот се наоѓа во тивкиот дел на Лорет де Мар, но не далеку од забавата и ноќниот живот и на 80 м од песочната плажа.
Опис: Хотелот нуди отворен базен и бар со тераса за дружење во текот на денот и ноќта, како и за приредување на тематски забави приредени од анимацискиот тим на хотелот. Во 2013 е добитник на награда за висок квалитет, што е уште еден показател за неговиот квалитет. Хотелот на своите клиенти им нуди бесплатно користење на интернет во јавните простории.
Сместување: Собите се климатизирани и модерно декорирани опремени со ТВ со рамен екран, бања, балкон. Собите се со поглед на базен или улица.
Плажа: 80м
Услуга: ноќевање (RO)

MOREMAR 3* 3 * * *   RO Lloret De Mar        
соба Поаѓање (C-Inn) 20 јун 27 јун 04 јул 11 јул 22 јул 29 јул 01 авг 12 авг 22 авг 29 авг 05 сеп
(возрасни + деца) Враќање (C-out) 27 јун 04 јул 11 јул 18 јул 29 јул 05 авг 08 авг 19 авг 29 авг 05 сеп 12 сеп
Денови 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
DBL ECONOMY возрасен 419 449 489 509 509 529 529 529 519 479 469
(2+2 ) 1 дете 2-11,99 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220
2 дете 2-11,99 320 335 355 365 365 375 375 375 370 350 345
3 возрасен 365 387 416 431 431 446 446 446 438 409 402
DBL STANDARD возрасен 439 469 519 539 539 559 559 559 549 499 489
(2+2 ) 1 дете 2-11,99 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220
2 дете 2-11,99 330 345 370 380 380 390 390 390 385 360 355
3 возрасен 380 402 438 453 453 467 467 467 460 424 416
Доплата за ПОЈАДОК: 26еур од возрасно лице / 1во дете за термини – БЕСПЛАТНО / 2ро дете плаќа 50% – 13еур
Доплата за ПОЛУ ПАНСИОН (појадок и вечера): 60еур од возрасно лице / 1во дете – БЕСПЛАТНО / 2ро дете плаќа 50% – 30еур
*** ЦЕНИТЕ СЕ СО ВАЖНОСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04 ***
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
7 ноќевања (наем, без оброци)
Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје со 1 парче чекиран багаж (до 23кг) и 1 парче кабински багаж (макс. Димензии 56х45х25) по лице
Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шпанија
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
Аеродромски и административни такси во износ од 60еур
Патничко здравствено осигурување
Туристичка такса – се плаќа директно на рецепција во хотел
* Цените се дадени по лице за пакет аранжман во евра, за минимум 2 возрасни лица во соба.
* Плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62 MKD за 1 €.
ЛЕГЕНДА:
HV1 – Holiday vilage прва категорија
DBL / TWIN – двокреветна соба AC – клима уред BB – ноќевање ос појадок
DBL STD – двокреветно студио SV – поглед море HB – полупансион (појадок и вечера)
SGL – еднокреветна соба LV (land view) – поглед на копно FB – полнпансион (појадок, ручек и вечера)
SGL sup – супериор еднокреветна соба SF (sea front) – прва линија кон море AI (All Inclusive) се вклучено
FAMILY – фамилијарна соба PV (pool view) – поглед кон базен UAI (Ultra All Inclusive) – ултра се вклучено
APP – апартман GV  (garden view) – поглед кон градина/парк HB plus (полупансион со вклучен пијалок)
DBL sup – супериор двокреветна соба MV  (mountain view) – поглед кон планина NA – наем
TRIPLE – трокреветна соба SSV (side sea view) – страничен поглед кон море RR (room rate) – цена по соба
QUADRIPLE – четворокреветна соба GV (garden view) поглед на градина RO/BO (bed only) – само ноќевање
MAISONETTE – мезонет GF (ground floor) – приземје
SUITE – апартман BUNK BED – кревет на кат
UNDERGROUND – сутерен

 

H Top Alexis ***

Локација: прекрасен хотел, идеален за семејни посети на сончевиот Лорет де Мар, во централно лоциран.
Опис: Хотелот на своите гости им нуди најразлични активности како за возрасни така и за деца…менувачница, лифт, интернет и сеф (со доплата), ресторан, бар, базен, две џакузи, солариум…
Сместување: Сите соби се климатизирани со балкон со поглед на базен, бања, фен за коса, директна телефонска линија.
Плажа: 200 м
Услуга: Полн пансион (вода и вино) (FB ww)

H TOP HOTELS 3* 3 * * *   FB ww        
ALEXIS (Lloret De Mar)
соба Поаѓање (C-Inn) 20 јун 27 јун 04 јул 11 јул 22 јул 29 јул 01 авг 12 авг 22 авг 29 авг 05 сеп
(возрасни + деца) Враќање (C-out) 27 јун 04 јул 11 јул 18 јул 29 јул 05 авг 08 авг 19 авг 29 авг 05 сеп 12 сеп
Ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
DBL возрасен 429 439 469 489 539 599 599 599 529 469 459
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-13,99 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220
2 дете 2-13,99 325 330 345 355 380 410 410 410 375 345 340
3 и 4 возрасен 377 384 407 422 459 504 504 504 452 407 399
Доплата за ALL INCLUSIVE (Base): 70еур од лице за престој /  1во дете за термини 20.ЈУН, 29.АВГ & 05.СЕП – БЕСПЛАТНО, останатите термини плаќа целосно / 2ро дете плаќа 50% – 35еур
Доплата за еднокреветна 1/1 соба: 110 еур на било кој од термините
*** ЦЕНИТЕ СЕ СО ВАЖНОСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04 ***
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
7 ноќевања на база Полн Пансион (појадок, ручек, вечера), со вклучена вода и/или вино за време на оброците
Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје со 1 парче чекиран багаж (до 23кг) и 1 парче кабински багаж (макс. Димензии 56х45х25) по лице
Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шпанија
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
Аеродромски и административни такси во износ од 60еур
Патничко здравствено осигурување
Туристичка такса – се плаќа директно на рецепција во хотел
* Цените се дадени по лице за пакет аранжман во евра, за минимум 2 возрасни лица во соба.
* Плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62 MKD за 1 €.
ЛЕГЕНДА:
HV1 – Holiday vilage прва категорија
DBL / TWIN – двокреветна соба AC – клима уред BB – ноќевање ос појадок
DBL STD – двокреветно студио SV – поглед море HB – полупансион (појадок и вечера)
SGL – еднокреветна соба LV (land view) – поглед на копно FB – полнпансион (појадок, ручек и вечера)
SGL sup – супериор еднокреветна соба SF (sea front) – прва линија кон море AI (All Inclusive) се вклучено
FAMILY – фамилијарна соба PV (pool view) – поглед кон базен UAI (Ultra All Inclusive) – ултра се вклучено
APP – апартман GV  (garden view) – поглед кон градина/парк HB plus (полупансион со вклучен пијалок)
DBL sup – супериор двокреветна соба MV  (mountain view) – поглед кон планина NA – наем
TRIPLE – трокреветна соба SSV (side sea view) – страничен поглед кон море RR (room rate) – цена по соба
QUADRIPLE – четворокреветна соба GV (garden view) поглед на градина RO/BO (bed only) – само ноќевање
MAISONETTE – мезонет GF (ground floor) – приземје WW – вода и вино
SUITE – апартман BUNK BED – кревет на кат
UNDERGROUND – сутерен