Следете нè
info@kinissi.biz 02/3124-441 КИНИССИ ТУР ОПЕРАТОР
Термин: 26 Apr 2019 - 28 Apr 2019
Цена: 4 900 денари
Ден 1 – 26.04.2019 СКОПЈЕ-СОФИЈА
Поаѓање од Скопје во 06.00ч. Пристигнување во Софија во пладневните часови. Сместување во хотел. Разглед на градот со локален водич. Националниот дворец на Културата, улицата Витоша, храмот Александар Невски, Руската Црква… Слободно попладне за прошетка низ центарот на Софија и слободни активности. Ноќевање.
Ден 2 – 27.04.2019 СОФИЈА
Појадок. По појадокот посета на Paradise Shoping Centar,најголем шопинг центар во Софија. По посетата на трговскиот центар, враќање во хотел. Во вечерните часови, упатување кон црквата св. Недела. Ноќевање.
Ден 3 – 28.04.2019 СОФИЈА-СКОПЈЕ
Појадок, напуштање на хотелот. Посета на IKEA шопинг центар, SOFIA RING MALL и DECATHLON. Поаѓање за Скопје. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.
Аранжманот вклучува: Аранжманот не вклучува:
*автобуски превоз на наведената релација

*2 НП (ноќевање со појадок) во хотел 3*

*лиценциран пратител и организација на аранжманот

* разглед на Софија

 

*патничко осигурување

* туристичка такса 2 евра (се плаќа во агенција)

 

За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 45 патници.

Т.А. Kinissi го задржува правото за промени на аранжманот.

Доколку не се исполни минималниот број на патници, агенцијата има право да го откаже аранжманот 4 дена пред поаѓање.

За овој аранжман важат Општите Услови за Патување на Т.А. Kinissi и СКТМ.