Следете нè
info@kinissi.biz 02/3124-441 КИНИССИ ТУР ОПЕРАТОР

 

СУТОМОРЕ СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

 

Туристичка населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе барови, дискотеки, забавни паркови за деца и други објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор. Сместувањето е во центарот на градот на само 150м од плажа и ги нуди следниве капацитети:

 

ВИЛА ЕКСКЛУЗИВ

vila-ekskluziv(12)

Вилата располага со двокреветни и трокреветни соби опремени со клима(вклучена во цената), Тв, купатило, фрижидер и тераса. На секој кат во вилата има заедничка кујна опремена со основен прибор. (колона 3 од табелата)

 

ВИЛА СКАУТ

vila-skaut(1)

Вилата Скаут располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби (2+2). Секоја соба има клима , купатило и фрижидер. (колона 2 од табелата). Доплата за клима 5 евра дневно по соба.

 

ВИЛА СКАУТ 1

vila-skaut1(1)

Собите во вилата се стандардно опремени со купатило, клима, фрижидер и тераса. Во својот сместувачки капацитет има двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби. (колона 2 од табелата). Доплата за клима 5 евра дневно по соба.

 

ВИЛА БОГОЕВИЌ

vila-bogoevic(1)

Сместувањето е во двокреветни, трокреветни и четворокретни соби. Собите на првиот кат и вториот кат се со заедничко купатило, односно на две соби има едно купатило. На третиот кат собите имаат сопствено купатило и фрижидер. (колона 1 и 2 од табелата) . Доплата за клима 5 евра дневно по соба.

 Смена  Период  Заедничко веце TWC  Сопствено веце TWC  Сопствено TWC+ ACC+ TV
1  2  3
 1 14.06-23.06 195 235 270
 2 23.06-02.07 195 235 270
 3 02.07-11.07 195 235 270
 4 11.07-20.07 205 245 280
  5 20.07-29.07 205 245 280
 6 29.07-07.08 205 245 280
 7 07.08-16.08 205 245 280
 8 16.08-25.08 195 235 260
 9 25.08-03.09 175 215 240
10 03.09-12.09 155 195 220

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
– Цените се изразени во евра и се однесуваат на пакет аранжман по лице (9 полни пансиони со вклучен превоз)
– Прво дете до 13,99 год. плаќа 50% од цената на аранжманот
– Второ дете до 13,99 год.- ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра)
– Дете до 5 год. кое не користи кревет- ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра)
– Намалување за патување со сопствен превоз- 20 евра
– Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место
– Доплата за користење на клима уред 5 евра дневно по соба (каде што е достапна)
– Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1 евро= 62 ден.