Следете нè
info@kinissi.biz 02/3124-441 КИНИССИ ТУР ОПЕРАТОР
Цена: :

Галерија

– 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

НИДРИ е најпознатото туристичко место кое се наоѓа на југоисточниот дел на островот ЛЕФКАДА. Сместено е во залив, опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси и Скорпио. Ова летувалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга градска плажа. Покрај пристаништето во кое се закотвени бродовите кои крстарат околу островите и превезуваат капачи до другите островчиња, тука се наоѓа и марината за јахти, која претставува своевидна атракција за многубројните наутичари и едриличари.

Студиа АФРОДИТИ (Б-кат) – на самиот брег, 300 метри од плажа, во напосредна близина на центарот, многуте таверни и шеталиштето, уреден двор со зеленило и мала пицерија, рецепција и прикладни места за паркирање во близина. Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, ТВ, клима (вклучена во цената), тераси и чистење на апартманит на секои 3 дена. Студијата се со традиционален дизајн, со различна големина, некои се со поглед на море. 

 

Вила „АФРОДИТИ“ – Нидри
 

ТЕРМИН :

 

НОЌИ

1/2 СТД.   (2 лица)

1/3+1 СТД          (4 лица)

 

Коментар

22.05.-29.05.

7

49

59

ПРОМО

29.05.-05.06.

7

59

69

ПРОМО

05.06.-12.06.

7

89

99

ПРОМО

12.06.-19.06.

7

139

159

 

19.06.-26.06.

7

199

209

 

26.06.-03.07.

7

259

269

 

03.07.-10.07.

7

299 

309

 

10.07.-17.07.

7

339

359

 

17.07.-24.07.

7

369

389

 

24.07.-31.07.

7

369

389

 

31.07.-07.08.

7

369

389

 

07.08.-14.08.

7

369

389

 

14.08.-21.08.

7

339

359

 

21.08.-28.08.

7

309

329

 

28.08.-04.09.

7

259

279

 

04.09.-11.09.

7

179

199

 

11.09.-18.09.

7

89

99

ПРОМО

18.09.-25.09.

7

49

59

ПРОМО

25.09.-02.10.

7

49

59

ПРОМО

Цените се дадени по студио за 7 или 8 ноќевања во Евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61,8 Денари

Клима уредот е вклучен во цената

Дозволено е сместување према капацитетот на студиото (број на кревети), 1 дете до 6,99год во кревет со родители.

Во цената не е вклучен превоз.  Повратен превоз до Лефкада чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада  :

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена

 Лица над 63 год. – 10 ЕУР попуст од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз Лефкада :

01:00 h Скопје (Дрводекор)