Следете нè
info@kinissi.biz 02/3124-441 КИНИССИ ТУР ОПЕРАТОР

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името;  сината боја на морето која може да се спореди со морињата во некои далечни егзотични дестинации; зеленилото на боровите,чемпресите,шаренилото на цвеќињата,маслиновите дрвја..

Големиот број на таверни, барови, ресторани ќе го направат Вашиот одмор уште попријатен. Најпознатите и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма…со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен. Нидри е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга градска плажа. Покрај пристаништето во кое се закотвени бродовите кои крстарат околу островот и превезуваат капачи до другите островчиња, тука се наоѓа и марината за јахти која претставува совршено уточиште на многубројните наутичари и едриличари.

Студиа Џорџ – Нидри Б кат – во самиот центар на местото, 100 метри од плажа, на само 20 метра многуте таверни и шеталиштето,  прикладни места за паркирање во близина. Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата, тераси. Студијата се со традиционален дизајн , со различна големина  и симпатично мало дворче.

 Вила „ЏОРЏ“ – Нидри
 

ТЕРМИН :

 

НОЌИ

1/2 СТД.   (2 лица)

1/3 СТД          (3 лица)

 

Коментар

22.05.-29.05.

7

49

59

ПРОМО

29.05.-05.06.

7

59

69

ПРОМО

05.06.-12.06.

7

89

99

ПРОМО

12.06.-19.06.

7

139

159

 

19.06.-26.06.

7

199

209

 

26.06.-03.07.

7

259

269

 

03.07.-10.07.

7

299 

309

 

10.07.-17.07.

7

339

359

 

17.07.-24.07.

7

369

389

 

24.07.-31.07.

7

369

389

 

31.07.-07.08.

7

369

389

 

07.08.-14.08.

7

369

389

 

14.08.-21.08.

7

339

359

 

21.08.-28.08.

7

309

329

 

28.08.-04.09.

7

259

279

 

04.09.-11.09.

7

179

199

 

11.09.-18.09.

7

89

99

ПРОМО

18.09.-25.09.

7

49

59

ПРОМО

25.09.-02.10.

7

49

59

ПРОМО

Цените се дадени по студио за 7 или 8 ноќевања во Евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61,8 Денари

Клима уредот е вклучен во цената

Дозволено е сместување према капацитетот на студиото (број на кревети), 1 дете до 6,99год во кревет со родители.

Во цената не е вклучен превоз.  Повратен превоз до Лефкада чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада : 

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице