Следете нè
info@kinissi.biz 02/3124-441 КИНИССИ ТУР ОПЕРАТОР
Цена: од 59€

Вила LINA

Метаморфозис е место целосно опкружено со густа иглолисна шума, која заедно со морето претставува вистинска воздушна бања. Главната декорација е голем, вековен парк,а плажата е песочна и километарска. Во гратчето има десетина таверни и ресторани, неколку добро снабдени супермаркети и продавници, рибен пазар, пекарница, агенција за изнајмување на автомобили и сл.
Цени за термини по типови простории и услуги
Термини 1/3 СТД 1/4 СТД 1/4 апартман (град) 1/4 апартман (море) Бр. ноќевања
18/05/2018 – 25/05/2018 59.00€ 59.00€ 59.00€ 59.00€ 7* промо
25/05/2018 – 01/06/2018 69.00€ 69.00€ 79.00€ 79.00€ 7* промо
01/06/2018 – 08/06/2018 99.00€ 109.00€ 129.00€ 129.00€ 7*
08/06/2018 – 15/06/2018 109.00€ 129.00€ 149.00€ 149.00€ 7*
15/06/2018 – 22/06/2018 129.00€ 149.00€ 169.00€ 169.00€ 7*
22/06/2018 – 29/06/2018 149.00€ 169.00€ 189.00€ 199.00€ 7*
29/06/2018 – 06/07/2018 330.00€ 340.00€ 380.00€ 400.00€ 7
06/07/2018 – 13/07/2018 350.00€ 370.00€ 400.00€ 430.00€ 7
13/07/2018 – 20/07/2018 350.00€ 390.00€ 430.00€ 460.00€ 7
20/07/2018 – 27/07/2018 360.00€ 390.00€ 430.00€ 460.00€ 7
27/07/2018 – 03/08/2018 360.00€ 390.00€ 430.00€ 460.00€ 7
03/08/2018 – 10/08/2018 360.00€ 390.00€ 430.00€ 460.00€ 7
10/08/2018 – 17/08/2018 360.00€ 390.00€ 430.00€ 460.00€ 7
17/08/2018 – 24/08/2018 330.00€ 350.00€ 380.00€ 420.00€ 7
24/08/2018 – 31/09/2018 149.00€ 169.00€ 189.00€ 199.00€ 7*
31/09/2018 – 07/09/2018 129.00€ 139.00€ 159.00€ 169.00€ 7*
07/09/2018 – 14/09/2018 109.00€ 119.00€ 129.00€ 139.00€ 7*
14/09/2018 – 21/09/2018 79.00€ 79.00€ 89.00€ 89.00€ 7* промо
21/09/2018 – 28/09/2018 69.00€ 69.00€ 79.00€ 79.00€ 7* промо

НАПОМЕНА:   

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.  

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања.

– Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

– Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

Цената само за превоз: Скопје-Ситонија-Скопје изнесува:

35 € возрасни

25 € деца од 2 – 12 години

БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).

 

Ве информираме дека од 01/01/2018 согласно новите правила на регулаторната комисија во Грција, за сите кои патуваат во Грција,

се воведува ТУРИСТИЧКА ТАКСА, КОЈА ГОСТИТЕ ЌЕ МОРААТ ДА ЈА ПЛАТАТ НА ЛИЦЕ МЕСТО ВО СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ.

ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА – СЕ ПЛАЌА ПО СОБА ПО НОЌ и ЌЕ БИДЕ НАПЛАТЕНА ПРЕД НАПУШТАЊЕ НА СМЕСТУВАЧКИТЕ ОБЈЕКТИ.

ХОТЕЛИ

  • 1* – 2* ЅВЕЗДИ – 0,50 €.
  • 3*  ЅВЕЗДИ – 1,50 €.
  • 4*  ЅВЕЗДИ – 3,00 €.
  • 5* -ЅВЕЗДИ – 4,00 €.

СОБИ / СТУДИА / АПАРТМАНИ

  • 1-2 клучеви – 0,25 €.
  • 3 клучеви – 0,50 €.
  • 4клучеви – 1,00 €.