Следете нè
info@kinissi.biz 02/3124-441 КИНИССИ ТУР ОПЕРАТОР

Канали- Превеза

Галерија

Канали е приморско место во областа Превеза северозападна Грција, се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од Превеза и 35 километри од Лефкада. На 6 километри од ова место е лоциран античкиот град Епир. Местото располага со пространа песочна плажа со голем број на барови слични на таа во популарното туристичко место Врахос.

Маргарита Апартмани се наоѓаат на 50 метри од прекрасната плажа во Каналис.
Вилата располага со прекрасен голем двор со маслинови дрвја, простор со лулашки за играње на децата, скара на отворено, летниковци за одмор ….
Сите студиа се опремени со телевизор, клима ( се доплаќа 5 Еур дневно ), кујна и wc.
Маргарита Апартмани обезбедува бесплатен Wi- Fi во јавни површини и сопствен паркинг.
Цените во табелата се дадени по студио за 7 или 8 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 62 Денари

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 19.12.2018

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

ВИЛА МАРГАРИТА – КАНАЛИ

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќ.

1/3 студио за 3 лица ЛУКС

1/4 студио за 4  лица Стандард

1/4 студио за 4  лица ЛУКС страничен поглед море

2/4+1 апп за 4 до 5 лица

Промо цени на кој не следува попуст

22.05-29.05.2019

7

49

49

69

79

Промо цена

29.05-05.06.2019

7

59

69

79

89

Промо цена

05.06-12.06.2019

7

109

109

129

149

 

12.06-19.06.2019

7

149

159

169

219

 

19.06-26.06.2019

7

249

249

259

279

 

26.06-03.07.2019

7

269

269

289

329

 

03.07-10.07.2019

7

289

289

319

359

 

10.07-17.07.2019

7

329

329

359

399

 

17.07-24.07.2019

7

359

359

379

419

 

24.07-31.07.2019

7

369

369

399

439

 

31.07-07.08.2019

7

369

369

399

439

 

07.08-14.08.2019

7

369

369

399

439

 

14.08-21.08.2019

7

349

349

369

419

 

21.08-28.08.2019

7

289

289

309

369

 

28.08-04.09.2019

7

219

219

249

269

 

04.09-11.09.2019

7

169

169

179

209

 

11.09-18.09.2019

7

99

99

119

129

 

18.09-25.09.2019

7

79

79

99

109

Промо цена

25.09-02.10.2019

7

49

49

69

79

Промо цена

GPS Координати: 39°03’52.4″N 20°41’34.5″E

На Промо цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана уплата.

Средствата уплатени како аконтација на промо цени се не рефундабилни во случај на отказ на резервација.

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини :

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали :

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),