Следете нè
info@kinissi.biz 02/3124-441 КИНИССИ ТУР ОПЕРАТОР

Navagio-beach-on-Zakythos-8441986

ЛАГАНАС

 

Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore Di Levante” (Цветот на истокот), дадено од Венецијанците кои овде биле присутни неколку стотици години и оставиле неизбришлив траг во историјата, традицијата и карактерот врз жителите на овој преубав остров…Со своите природни убавини, прекрасни плажи, места за забава, Закинтос е секоја година вбројуван во 10-те топ дестинација за летување на Медитеранот. ЛАГАНАС е местото кое го одбравме за Вас, оддалечено 9 км. од Занте – главниот град на островот, изобилува со многу маркети, сувенирници, ресторани, кафетерии, диско-клубови, ноќни барови и секако – долга песочна плажа, која се протега долж местото.

Вила „Данте Д`Оро“

Се наоѓа на 50м од плажа и на 500м од центарот на Лаганас. Располага со двокреветни студија во кои има можност за додавање на дополнително легло. Сите соби располагаат со комплетнo опремена кујна, купатило, балкoни, ТВ, WI-FI. Секое студио е опремено со клима уреди со доплата. Во оваа вила имате можност за користење на базен кој се наоѓа во соседната вила.

 

 НАПОМЕНА:

  • Попустите можат да се искористат само при користење на пакет аранжман (наем на студио или апартман + автобуски превоз и бродски превоз)
  • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 50% од сумата, додека останатите 50% да се доплатат додека е месечниот попуст.
  • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога се ќе се изврши промената.
  • Датата наведена во ценовникот е дата на поаѓање од Битола во 22:00 часот.

 

Вила Zanthe D’Oro       Б катег. Јуни Јули Август Септември
17.06-26.06 25.06-04.07 03.07-12.07 11.07-20.07 19.07-28.07 27.07-05.08 04.08-13.08 12.08-21.08 20.08-29.08 28.08-06.09 05.09-14.09 13.09-22.09 21.09-30.09
Број на ноќевања 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8
Цена по лице во 1/2 студио 149 169 199 239 259 259 259 259 249 229 169 139 99
Цена по лице во 1/3 студио 129 139 159 189 199 199 199 199 189 179 139 119 89
* Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден.
*Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (за 8 ноќевања со влкучен превоз) за мин.2 лица во студио
*Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1ЕУР=61,8 МКД)
*ПОПУСТ И ДОПЛАТИ :
**Деца од 2-12 год.на дополнителен кревет – БЕСПЛАТНО (доплата за превоз 45 еур )
**Сите попуст за деца и трето лице важат при сместување со баранито минимум возрасни лица со студио / апартман
**Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот
број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител